Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
İş Bu Sözleşmenin Bir Taraftan;
SATICI: İSTANBUL KAFES

Email:iletisim@istanbulkafes.com.tr

Diğer Taraftan;
ALICI: Son Kullanıcı (Müşteri)

18 yaşından küçük kişiler istanbulkafes.com.tr ‘dan alışveriş yapamaz. istanbulkafes.com.tr çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

istanbulkafes.com.tr dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
istanbulkafes.com.tr tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.


Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu istanbulkafes.com.tr 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde istanbulkafes.com.tr tarafından iade edilecektir.
istanbulkafes.com.tr sattığı ürünlerin bir kısmı için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır.

  • Siparişiniz stoğumuzda mevcut ise 48 saat içerisinde kargoya verilir. Stokta mevcut olmayan siparişleriniz ise 4 iş günü içerisinde üretime alınır, kalite kontrolden geçer ve kargoya verilir.
  • Kargo sürecini web sayfamızda bulunan “KARGOM NEREDE”yi tıkladığınızda kargonuz un nerede olduğunu rahatlıkla takip edebilirsiniz. Ayrıca Kargo Takip Barkod Numaraları sistem tarafından otomatik olarak sms atılacaktır.
  • istanbulkafes.com.tr direk imalattan online satış yapan bir mağazadır. Satın aldığınız ürünlerde ileri yıllarda karşılaşacağınız her türlü olumsuzlukta bizimle iletişime geçiniz. Ürünün direk imalatçısı olduğumuz için yıllar da geçse de her türlü sorununuza çözüm üretmek bizim için bir kargo mesafesi kadar yakındır.

Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile istanbulkafes’ in bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapmanızı öneririz.
Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse (PTT kargo ) ile yapılır. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda 05437323313 ile iletişime geçebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir.

Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez.
Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.


Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra sağ satırdaki kaydet kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerinizde bu kartı tekrar görüntüleyebilir, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz. Kayıtlı kartınızı silmek ya da bilgilerini güncellemek istediğinizde Üyelik Bilgilerim sayfasından Kredi Kartlarım bölümüne ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranlarda da kart numaranız güvenliğiniz açısından gizlenmiştir.


Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI’ ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’ nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Şu kadar ki, ön sipariş ürününde(lerinde) işbu 30 günlük yasal süre ilgili ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden itibaren başlayacak olup, işbu satış tarihinde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. İşbu halde SATICI ALICI’yı öncesinde yazılı olarak bilgilendirecektir. Bu halde de ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.


www.istanbulkafes.com.tr internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. www.istanbulkafes.com.tr den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.